Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2020

Püskürtme havuz su izolasyon

Püskürtme sistemi ile uygulanan monolitik elastomer poliüre malzemesidir. Ahşap, beton, fiberglas, plastik ve metal yüzeylerle esnek ve kuvvetli bir bağ oluşturur. -40 C ila 200 C arasında elastikiyetini korur. Aşınmaya ve kimyasallara karşı olağanüstü dayanıklıdır. 0.50 mm’den 6 cm.’ye kadar kaplama kalınlığı elde edilir. Uygulamadan sonra 3 sn içresinde kurur ve 10 dakika içerisinde tüm reaksiyonunu sağlayarak yekpare bir yüzey oluşturup kullanıma hazır hale gelir.

Yüzeyde aderans kaybı olmaksızın %100 ile %700 arasında elastikiyet. Shore sertlik derecesi A’dan D’ye 75 . Gerilime dayanıklılığı 24 C ortam ısısında 1,500 psi ile 6600 psi arasındadır.

İki komponentli, elastomerik bir sistemdir. %100 solventsiz, %100 katı maddedir. Aromatik olan ürün aşınmaya çok dayanıklıdır. Ek yeri ve derz dolgu oluşmaz. Yüzeyin şeklini alır.O bir Duayen sprey sistemi’nin uygulama alanı, son derecede üstün karakteristiklerinden dolayı, çok geniştir. İnşaat sektöründen havacılık sektörüne kadar birçok alanda uygulanabilir.

Binalarda ve temellerde mükemmel hidroizolasyon sağlar. Su yalıtımı, Bütün metal ve çelik konstrüksiyonlarda üstün antipas kaplama koruma sağlar (köprülerin, tünellerin, havuzların ve boru hatlarının hidroiyolasyonu). Hidroizolasyon dışında endüstriyel zemin kaplaması olarak kullanılabilir (gıda ve endüstri sektöründe, çiftliklerde, park alanlarında, vagonlarda, gemi endüstrisinde).

Uygulanabilen zeminler: beton, çelik, ahşap, metal, plastik, bitümen(katran), cam, onduline levhalar, kiremit, geotekstil, örülmemiş kumaşlar, poliüretan vb.Hidroizolasyon, antipas ve son kat boya özelliklerinin tamamını içerir.
Uygulama yöntemi: 2 kat, çapraz . Sarfiyatın minimum olması amacıyla, düzgün zemin tercih edilir. Büyük yamalar, çıkıntılar olmaması gerekir. Yüzey temiz olmalıdır. Beton yüzeyler mekanik olarak kompakt/sağlam olmalıdır. 1,5 N/m² Duayen Sprey, yeni betona, beton döküldükten 28 gün sonra uygulanabilir. Betondaki nem oranı mutlaka kontrol edilmelidir. Maksimum nem %4 olabilir. Eğer yüzey şartlandırmıyorsa, praymer uygulanmadan, doğrudan Duayen Sprey uygulanabilir. Yüzey buzla kaplanmış ise uygulama sağlamaz. Eğer hava sıcaklığı +5°C’nin altında ise mutlaka epoxi praymer uygulanmalıdır.

Eğer betona buhar membranı gerekiyorsa, Duayen Sprey’den önce uygulanmalıdır. Çelik yüzeylere kumlama yapılmak zorundadır. Sa 2,5 (ISO 8501-1), pürüzsüzlük derecesi R?130- 170µm. Fayans yüzeylere kumlama yapılmak zorundadır. Kumlama sonrası ince epoxi primer uygulanmalı ve ardından Duayen Sprey uygulanmasına geçilmelidir.

  • Havuz su yalıtım kaplaması
  • Havuz su izolasyon malzemesi
  • Havuz yalıtım bakım onarım
  • Havuz tadilatları
  • Havuz kimyasalları
  • Havuz boyası
  • Havuz izolasyon ürünleri

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.