Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2020

Havuz izolasyon Zemin Hazırlığı

Havuz izolasyon zemin hazırlığı uygulama öncesi zeminin yüzeyi hazırlığı yapılacaktır. Bu uygulama da yüzeydeki çatlaklar süzgeç kenarları gibi tamirler ince temizlikler firmanın kapsamı içerisindedir.

Gerekli yerlerde şantiye yönetiminin onayından geçmiş mastik yapılacaktır.
Gerekli nem ölçülerini ölçümleri yapılarak raporlanacak ve saha yönetiminin onayıyla uygulamaya başlanacaktır.


Havuz izolasyon zemin hazırlığı ile zemin nem ölçümlerinden dolayı doğacak problemler uygulama yapacak firmaya aittir.


Oynama riski olan yerler pah bandı yatırılacaktır. Tüm yüzey toz ve kirden arındırıldıktan sonra Zemin hazırlığı biten yüzeye şantiye yönetiminin onayından geçmiş epoksi esaslı astar ile astarlanacaktır.

Havuz izolasyon zemin hazırlığı yadaastar kat kurumadan (0,2-0,7 mm tane boyutlu ) silis kumu yüzeye serpiştirilecektir. Astar kat tam kuruduktan sonra şantiye yönetiminin onayından geçmiş poliürea uygulamasına geçilecektir.

Uygulanacak alanların balkon niteliğinde kullanılacağı için su izolasyonunu sağlamak amaçlı yanlardan 20 – 40 cm lik yüksekliğe kadar uygulanacaktır.

Onaylı marka poliürea uygulandıktan sonra ortalama 07-15 saniye içinde kuruyacak kıvamda olacağı için bu uygulamada akma sonradan yığılma ,atma gibi problemler oluşturmamalıdır.

Uygulanan poliurea püskürtme su yalıtımı, tuz, yağ, benzin ve başka kimyasal ürünlerden daha etkilisidir, dayanımlı ve su geçirmez özellikte olmalıdır.

Yapılan uygulamalar en az 5 yıl firma ve malzeme garanti kapsamında olmalıdır. Her türlü yatay düşey taşımalar uygulamayı yapacak firma kapsamında olmalıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.